Zestaw doświadczalny - elektrownia wodna

Cena: 219.00

Zbadaj moc wody tworząc modele i przeprowadzając z nimi doświadczenia.

Poznaj niezwykłą siłę tkwiącą w wodzie i dowiedz się jak działa turbina wodna:

Energia wodna wykorzystywana była od setek lat w wiatrakach wodnych i jest obecnie powszechnie wykorzystywana do wytwarzania energii elektrycznej w zastosowaniach takich jak tamy i elektrowniach wodnych  pływowych.

Zbadaj moc wody tworząc modele i przeprowadzając z nimi doświadczenia. Dowiedz się, jak różne urządzenia są używane do wyodrębniania użytecznej energii z płynącej wody - od koła wodnego w małym strumieniu do gigantycznych turbin w elektrowniach pływowych.

Eksperymentuj:

Zbuduj  koło wodne, tartak i młyn młotkowy wykorzystać energię płynącej wody do wykonywania różnego rodzaju pracy fizycznej. Zbadaj intrygujące właściwości wody poprzez wykonanie doświadczeń z napięciem powierzchniowym, adhezją i spójnością. Dowiedz się więcej o ciśnieniu wody w budynku wieży ciśnień, statkach komunikacyjnych i fontannach.

Skonstruuj elektrownię wodną do produkcji energii elektrycznej i światła LED. Dowiedz się o pochodzeniu energii fal morskich, pływów i rzeki, i odkryj, jak możemy z nich  generować energię elektryczną.

Kolorowy, 32-stronicowy podręcznik z eksperymentami oferuje ilustrowane instrukcje i informacje naukowe. W wieku 8 i wyżej.
30 eksperymentów i 10 projektów konstrukcyjnych

Szczególnie polecamy:

  • Dzieciom powyżej 8 roku życia Nauczycielom
  • Rodzicom
  • Organizatorom targów naukowych
  • Wszystkim, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę o elektrowniach wodnych

Ostrzeżenie: produkt przeznaczony nie dla dzieci poniżej 3 lat z uwagi na ryzyko połknięcia małych elementów.

Elektrownia wodna w akcji: 

Zobacz również